Sinir, strese karşı bitkisel tedavi
Stres bir çok hastalığın ana temelini oluşturan sorundur.Günümüz dünyasında stressiz yaşam sürmek oldukça mantık dışı görünmektedir.Çocukluk dönemini aşıp okula başladıktan sonra küçücük yaşlarda büyük yükler altına yitilmek suretiyle stres dolu yaşama ilk adımımızı atmış oluyoruz.Okul döneminde dersler, not, öğretmen stresi derken okulun bitimiyle ile birlikte iş bulma, para, gelecek kaygısıda başlamış oluyor.

Günümüzdeki hayat bu denli stresli olduğu için bir çok hastalığın altında yatan temel sorun aslıdna stres odaklı olmaktadır.Kanserden bir çok beyin hastalığına kadar inanılmaz geniş portföy içerisinde olan bu hastalıklardan bir nevi kurtulabilmek için stresle baş etmeniz gerekir.Nasıl yapılabilir bu çokta basite indirgenemeyen bir iştir.Ama bitkisel çareler sayesinde stresten kurtularak yaşama daha umutla bakmanızı dolayısıyla yaşam kalitenizi artırmanızı sağlayabilirsiniz.

Ahmet Maranki Stres ve sinir için bitkisel kür;

*Çay içerken yeşil çay tüketmeye özen gösterin. Yeşil çayın içine 1-2 tutan karanfil ilave edin. Bu şekilde zihnen ve bedenen rahatladığınızı iliklerinizde hissebileceksiniz.
*Yarım litre suyun içerisine 5 gram kediotunu koyun. 3 taşım demledikten sonra sabah, akşam bu karışımdan birer kaşık için. Bu kürü uyguladıktan sonra sinir diye bir şeyden eser kalmayacaktır.
*1 lite suya 5 gram tane kimyonu ve yine 5 gram sarı kantaronu ilave edip 15 dakika demleyin. Günde 2-3 bardak için. Farkı hissedebileceksiniz eski stres dolu yaşamınızdan arındığınızın farkını göreceksiniz.
*Hergün 5 tane badem yiyin. Her sabah badem yağını yüzünüze sürün. Kendiniz sinirlenmek isteseniz daha bunu yapamayacak hale geleceksiniz.