Ruhunuzu böyle yenileyin
Bu haber, yaşamınıza küçük mutluluklar katmanın 10 yolunu özetliyor. Tüm insanların nihai amacı mutlu olmaktır. Mutlu olmak için çalışır, arkadaşlık kurar, tatile çıkarız. Yaptığımız ya da yapmadığımız her şey bu amaca ulaşmak içindir. Mutlu insan hayata karşı daha iyimser olur, ruhsal açıdan da kendini iyi hisseder.

Ruh halinizi desteklemenin, kendinizi iyi hissetmenizin birçok basit yolu bulunuyor.

İşte Reader’s Digest dergisinde yer alan bir haber yaşamınıza küçük mutluluklar katmanın 10 yolunu özetliyor:

1. Yürüyüşe çıkın: Eşinizle, çocuklarınızla veya en iyi arkadaşınızla birlikte yürüyüş yapın. Sadece çok az egzersiz bile ruh halinizi destekler ve sizi üzen problemlere yeni bir açıdan bakmanızı sağlar. Yürüyüşün sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız, sizin için ilginç olan bir yerde yürüyüş yapabilirsiniz. Alışveriş merkezine gidebilirsiniz, pazarda gezebilirsiniz ve hatta yoğurt almak için markete kadar yürüyebilirsiniz.

2. Bol uyuyun: Gece geç saatlere kadar televizyon izlemek yerine erkenden yatın. Uyku miktarını artırmak stres seviyenizi düşürür ve uyandığınızda gün içinde başarılı olmanız için size enerji sağlar.

3. Size yapılan iyiliği unutmayın: Sizin için bir şeyler yapan, size yardım eden insanlara bir not ya da küçük bir buket çiçek ile teşekkür edin.

4. Karşınızdaki kişiyi övün: Karşınızdaki kişinin sevdiğiniz bir özelliğini övmek size de iyi gelecek. Çünkü başkalarının iyi yanlarını görmek sizin de iyi yönlerinizi görmenize yardım edecek.

5. Bir gezi planlayın: Bazen her şey üstünüze gelebilir. Yakın ya da uzak bir yere geziye çıkmak ileriye bakmanıza yardımcı olacak.

6. Bir şeyler satın alın: Gülmek en iyi ilaçtır. Komik bir resim, dergi ya da DVD gibi sizi güldürebilecek şeyleri toplayın. Hatta bir akşam stand-up gösterisine gidebilirsiniz.

7. Koltuk masajı yaptırın: 10 dakika gevşemek size çok iyi gelecektir. Öğle yemeğini masanızda yemek yerine, en yakın sauna ya da hamama gidip masaj koltuğuna oturun. Bu masaj sırtınıza ve boynunuza çok iyi gelecek, günün kalan kısmında dinlenmiş olacaksınız.

8. En sevdiğiniz renklerin giysilerini giyin: Kırmızıyı mı yoksa maviyi mi çok seviyorsunuz? En sevdiğiniz renklerin bulunduğu giysilerinizi giyin. Böylece kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz, gün boyu yüzünüzden gülümseme eksik olmayacak.

9. Bulmaca çözün: Zor bir bulmacayı ya da Sudoku’yu başarılı bir şekilde tamamlayıp kendinize olan güveninizi artırın. Beyin gücünüzü genişletin. Bir şeylerle mücadele etmek yaşamda daha güvenilir bir görünüme sahip olmanıza yardım eder.

10. Masanıza Küçük Bir Fotoğraf Koyun: Tarihi yerleri gezerken, piknikteyken, arkadaşlarınızla, ailenizle birlikte bir fotoğraf çektirin. Bunu işyerinde ya da evde masanızın üzerine yerleştirin. Bu size sevdiğiniz insanlarla birlikte mutlu olmak için birçok şey yaptığınızı hatırlatacak.