Depresyon için bitkisel öneriler
Depresyon çağımızın amansız hastalıkları arasındadır. Günümüz koşullarının getirdiği stresli yaşam ve yalnızlık faktörü yeryüzünde sayısız insanı depresyon sorunu ile yüz yüze bırakır duruma geldi.Depresyon psikolojik hastalıktır mutlaka tedavi edilmesi gerekir. İşinin ehli psikayatr yardımı ile depresyondan kurtulmak pek tabi mümkündür. Ama öyle bir hastalıktır ki depresyondan kurtulunulması çözüm olmuyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki depresyon olup hastalıktan kurtulan birinin tekrar depresyon sorunu yaşadığını gösteriyor. Tıp ki kanser gibi ama kanserin ne olduğu biliniyor. Depresyon ise tam bir sinsi hastalıktır.

Depresyonun tedavi edilmesi şarttır. Tedavi edilmeyen depresyonun sonu ciddi durumlara yol açabilecek etkiler olabilir.Bunlardan en önemlisi elbette intihardır. Depresyon olan kişi hayattan tat alamaz, süreki ölümü düşünür. Ölmeyi ister. Neden yaşadığını sürekli merak eden ruh hali içendedir. Depresyon olan kişi sırf kendi hayatını etkilemekle kalmıyor. Varsa ailesinin hayatını da oldukça yakından tehdit ediyor. Aile içinde devamlı ölümü düşünen,hayattan zevk almayan kişinin yanında kimsenin hayatından mutlu olması pek mümkün olmaz. Depresyona toplumuzda deli hastalığı gözüyle bakılıyor. Ama bu oldukça yanlış olgudur.Bunu grip,nezle,soğuk algınlığı,bronşit gibi hastalık olarak değerlendirilmesi gerekir.Depresyonun belirli yaş grubuda pek yoktur. Her yaş grubundan kişi depresyon olabilir. Hatta ilkokul çağında olan çocuklarda dahi depresyon görülen durumlardır. Okullarda ki stresli ortam,devamlı sınav baskısı depresyonun okul ortamlarına kadar inmesine sebep olabiliyor.

Ahmet Maranki Depresyon Bitkisel Öneriler

Ahmet Maranki hafif seviyede olan depresyon için bitkisel kür önerdir. Eğer ağır depresyon geçiriyorsanız bu kürün size pek faydası olmayabilir.

2 kaşık sarı kantaron bitkisini 1 bardak kaynar suda kaynatın. 0 dakika demledikten sonra günde 1-2 bardak karışımdan için. Ortalama 4-6 hafta karışımı içmeye devam edin. Hamilelerin bu kürü uygulaması tavsiye edilmez. Sarı kantaron cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruyamacak duruma getirdiğinden kürü içtikten sonra güneş altında fazla durmanız önerilmez.