Erken yaşta menopoz tedavisi için bitkisel cözüm
Erken menopoz nedenleri nelerdir? Neden erken yaşta menopoza girilir? Erken yaşta menopoz tedavisi için bitkisel reçete.. Miyom kist ve iltihapları için faydalı bitki çayı tarifi..
Erken yaşlarda menopoza girmenin sebepleri nelerdir?

Erken menopoz sebeplerini Ahmet Maranki şöyle sıralıyor: Hormonlu, konsantre gıdaları ve asitli içecekleri fazlaca tüketenler erken menopoza girebiliyorlar. 30 yaşında menopoza girmiş bayanları maalesef duymaktayız.

Erken Menopoz Tedavisi için bitki çayı tarifi: Şu dört bitki erken menopoz, sancılı adetler, ateş basmaları gibi şikayetlere çok iyi gelir. Aslanpençesi, civanperçemi, çobançantası, ada çayı…

Bu dört bitkiyi isterseniz ayrı ayrı yada isterseniz hepsini karıştırıp demliyorsunuz. İçine 1 kaşık bal atarak tüketiyorsunuz. Sancılı adetleriniz, miyom kistleriniz, iltihaplarınız varsa 1 hafta içinde bunların yok olduğunu göreceksiniz. Hiçbir yan etkisi yok.

Bitkiler nasıl seçilmelidir?

Yalnız bitkilerin nerde toplandığına, nasıl yetiştirildiğine dikkat edin. Etrafta sanayi varsa oradan toplanan ısırgan, maydanoz sizi öldürür. Bitkiler aktarlarda en fazla 1 yıl kalmış olacak. 1 yıldan fazla kalmışsa, içindeki etken maddeler kaybolur. 2-3 yıllık bitkileri asla kullanmayacaksınız. Aynı şekilde serada üretilmiş sebze ve meyvelerden de uzak duracaksınız. Portakalı kışın yiyeceksiniz, yazın portakal yiyemezsiniz. Sera gıdası size her zaman zarar verir.