Kolestrol için bitkisel çözümler

Kolestrol insan vücudu için gerekli bir maddedir fakat düzenli ve yeterli miktarda alınması gerekmektedir. Yüksek kolestrol bir çok hastalığa neden olabilmektedir. Prof. Dr. Ahmet Marankiden kolestrol için öneriler ise; Sivribiber, kırmızı pul biberi, kuşburnu, kekik, biberiye, zencefil, yeşil çay, enginar, ananas, üzüm çekirdeği özü, greyfurt, omega-3 yağı ve soya lesitin kolestrol için faydalı besinlerdendir.

Devamı

Kıl dönmesi için bitkisel çözüm

Kıl dönmesi oldukça acı veren rahatsızlıktır. Nedeni de kılın dışarı doğru çıkması gerekirken derinin içine doğru ilerlemesidir. Genellikle traş sonrası sakal bölgelerinde sıkça görüldüğü gibi çok sıkı elbiseler giyilmesi nedeniyle de görülebilmektedir. Özellikle kuyruk sokumunda ki kıl dönmelerinde ameliyata kadar giden operasyon olmanız gerektirebilir. Bu durumda mutlaka uzman hekime başvurmanızda fayda vardır.

Devamı

Mide ekşimesine (Yanması) bitkisel çözüm

Mide ekşimesinden çok sık görülen rahatsızlıkların en başında gelir. Bu rahatsızlık yemek yerken ya da yemek bitiminden 2-3 saat sonra kendini belli ediyor. Mide besini sindirebilmek için kendi görevini tamamlayıp bağırsağa göndermek üzere hazırlanırken midenin kendini koruyamaması ve asit dengesizliği sebebiyle midemizde yanma hissi oluşuyor.

Devamı

Behçet hastalığı için bitkisel tedavi

Behçet hastalığı bağışıklık sisteminin bozulması ile ilgili damar sertliğine ait iltihap türüdür.Ağızda ve genetal bölgelerdeki yaralar başlıca özellikleridir.Bunların dışında deri tutulumu, eklem tutulumu ve göğüs tutulumu olarka görülür. Kısaca damar olan heryerde etkili olan hastalıktır.

Devamı

Sinir, strese karşı bitkisel tedavi

Stres bir çok hastalığın ana temelini oluşturan sorundur.Günümüz dünyasında stressiz yaşam sürmek oldukça mantık dışı görünmektedir.Çocukluk dönemini aşıp okula başladıktan sonra küçücük yaşlarda büyük yükler altına yitilmek suretiyle stres dolu yaşama ilk adımımızı atmış oluyoruz.

Devamı