Penisin normal boyu ne kadardır?
Penisin normal boyu ne kadardır ? Penis boyu kişiden kişiye değişir. Kişinin şişman, zayıf olması, yapısının atletik veya piknik, minyon tipli olması ayrıca karın bölgesinin yağlı olması birer etkendir. Boy ve kilo ile doğru orantılıdır.

Bir erkek minyon tipliyse hali ile penisi de küçük olabilir. Penis ölçme kişinin metoduna göre değişir. Çok defa yanlış ölçmeler olabilir. Cetvel ile ölçme, mezürü dediğimiz terzi ölçme alet ile ölçme farklılık gösterir. Penisin alt yüzü ile üst yüz arasında ölçüm yönünden farklılık vardır. Normal ölçüm penis üst yüzünden tam tepe ile penis kök kısmı arasıdan yapılmalıdır. Bazı kimselerde penis kök kısmı yağ içinde olduğu için ölçme hatalı olabilir. Yanlış olarak küçük penis teşhisi konulur. Bu ölçüm işini uzman doktora bırakmalıdır. Sağlıklı bir ölçümde penisin ereksiyon olmadığı zamanki boyu 7 cm ve daha büyüktür. Ereksiyon olmuş penisin boyu 11-13 cm veya daha büyüktür.

Penis boyu daima erkekler arasında geyik muhabbetine neden olur. Herkes kendi penisinin büyük olduğunu söyleyerek bir nevi hava atma yarışmaları başlar. Bunların çoğu palavra olup karşısındakini küçük düşürme böbürlenme amacı ile yapılır. hatta çocuklar arasında penis ölçme yarışmaları sık olarak görülür. Halbuki “Aslında boyu değil işlevi önemlidir” söylemi de çok defa yürürlüktedir. Tabii ki penisin boyu önemli olmakla birlikte penisin ereksiyon haline ulaşması, partnerini tatmin etmesi ve erken boşalma olmaması daha önemlidir. Bu hususta en sık söylenenlere bakacak olursak normal penis boyu hakkında bir bilgimiz olabilir.
“Önemli olan boyu değil işlevidir.”
”Ne uzunu, ne kalını en makbul olanı içinde en çok kalanı”
“Partnerini mutlu eden penis, normal penistir”

Büyük penisin mahsuru var mıdır?
Evet çok büyük penisin mahsuru vardır.
1- Geç ereksiyon olur. Çünkü penisin içine kan dolması zaman alır.
2- Partnerine acı vermesi ihtimali çok fazladır. Bu nedenle “Bütün kadınların büyük penis ister” inancı yanlıştır.

Penisin gelişmesinde etkili hormon hangisidir. Bu hormonu ilaç olarak almakla penis büyür mü?
Çocuklarda penis gelişmesinde testosteron ve dihidrotestesteron isimli iki erkeklik hormonunun rolü vardır. Bu hormonların etkisi ile erkeğin cinsel organları 17 yaşına kadar gelişim gösterir. Kişide bu hormonlar eksikse peniste diğer cinsel organlar gibi büyümez. Bunu anlamak için mutlaka bu hormon ölçümü yapmak lazımdır . Şayet eksikse dışarıdan verilecek hormon penisin gelişmesini sağlar. Fakat hormonlar normalse dışarıdan verilecek hormonlar aksi tesir yapar. Çünkü vücut hormon fazlalığını algılayarak korunma mekanizmasını devreye sokar ve penisin ve diğer organların gerilemesine neden olur. Erkeklik karakterlerinde bozukluklar meydana gelmesine neden olur.

Küçük Penis tedavisi nasıldır?
Penis büyütmek isteği ile hekime başvuran hastaları ikiye ayırabiliriz. Birinci gruptaki hastalar, gerçekten normal ölçülerden daha küçük penis hacmine sahip olan hastalardır. Bunların gerçekten penis büyütme işlemlerine ihtiyaç bulunmaktadır. İkinci grup hastalar da penis hacimleri normal olduğu halde daha fazla hacme sahip olmak için hekime müracaat eden hastalardır.Bu ikinci grup hastanın penis büyütme işlemine geçmeden önce organik ve psikolojik yönden hekim tarafından çok iyi değerlendirilmesi gerekir. Çünkü cerrahi müdahale ne kadar başarılı olursa olsun bazen psikolojik sorunları olan hastalar yeni görünümünden mutlu olamayabilir.

Bu bakımdan penis büyütme işleminden önce hastanın hekimden isteğinin iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu noktada hastaya yapılacak tedavinin ne verebileceği operasyonun sonuçları ve operasyonla ilgili istenmeyen komplikasyonlar açıklıkla anlatılmalıdır. En uygunu, hastaların üroloji uzmanı ile birlikte bir psikolog ve endokrinologdan oluşan bir ekip tarafından organik ve psikolojik yönden incelenmesi ve yapılacak olan tedavinin hastaya tüm detayları ile anlatılmasıdır.

Penis büyütmeyle ilgili üç tip operasyon uygulanmaktadır.
Her üç operasyondan sonra dört hafta süre ile ilişki yasağı konulmaktadır.
Ameliyat sonrası elde edilen uzunluğun sürdürülebilmesi için özel ağırlık egzersizleri tatbik edilmektedir. (Alıntıdır)

Penis büyütme ameliyatları nasıl yapılır?
Bir çoğunuzun da bildiği gibi çoğu zaman önemli olan penisin uzunluğu değil kalınlığıdır. Gözlemlerimize göre penise verilen yağ vücudun diğer taraflarına verilene oranla daha kalıcı olmaktadır. Ayrıca bu yöntem en fazla sünnetli erkeklerde başarılı olmaktadır, çünkü sünnet derisi ameliyattan sonra iltihaplanabilir, toplumumuz sünnetli olduğundan bu durum bir tehlike teşkil etmez.

Kadınların cinsel organları daha çok dış kısımlarında duyarlıdır (klitoris ve dış dudaklarda olduğu gibi ). İç kısımlar ise o kadar duyarlı değildir. Ay hallerinde kullanılan ve kadın cinsel organına yerleştirilen tamponlar kadınları rahatsız etmez. Bu nedenle kalın bir penis, ince ve uzun bir penisten daha etkilidir. Ayrıca penisin bizim yöntemimizle kalınlaştırılması esnasında bir miktar da büyüme olmaktadır (sadece dış görünüm olarak ).

Penisin kendisini direkt uzatmak ancak bazı bağ dokusunu kesmek ile mümkün fakat biz bu yöntemi tavsiye etmiyoruz çünkü bu müdahaleden sonra penis sertliğin- den kaybetmekte ve sağa sola daha fazla oynamaktadır. Bu cinsel temas esnasında arzulanmayan bir durumdur.

Yöntem:
Hastaların kendi yağları ile uygulanan penis büyütme işlemi için genel anestezi ve hastanede yatmak gerekmez. Lokal anestezi en güvenli yoldur İlk önce müdahale için yağın elde edilmesi ve hazırlanması gerekir. Fazla kilolu insanlarda penis kökü veya göbek altı bölge dediğimiz bölge genellikle şişman olduğundan penis bunun içine gömülür ve daha kısa gözükür.Bu nedenle yağın bu bölgeden alınması penisi daha çok ortaya çıkartacak ve onun gerçek uzunluğunu gösterecektir. Yağ vücudun başka bir yerinden de özel bir yöntemle ve enjektörle herhangi bir kesiye gerek kalınmadan alınabilir. Alınan yağın bir kısmı ilerde yapılacak enjeksiyon için dondurulur. Yağ bizim geliştirdiğimiz bir yöntemle penise enjekte edilir. Yine bu esnada herhangi bir kesi ye gerek yoktur. Enjekte edilen yer kendi kendine düşecek olan bir dikiş kapatılır.

Daha sonrası:
Başarı hemen gözle görülecek kadar belirgindir. Müdahalenin hemen sonrasında eve gitmekte bir sakınca yoktur. 3 gün sonra duş alabilirsiniz. Küvette sıcak banyo, sauna veya kaplıca ancak 3 hafta sonra mümkündür. Altı (6) hafta cinsel temas yasaktır. İstenmeden veya uyku halinde penisin büyümesi (ereksiyon) halinde herhangi bir tehlike yoktur. Kendi kendine ufalmasını beklemek gerekir. Masturbasyon ilk 6 haftada uygun değildir. İlk 3 gece sırt üstü yatmanızı tavsiye ederiz, eğer gece uyku da dönerseniz bu herhangi bir tehlike teşkil etmez. İlk idrarda biraz zorlanabilirsiniz. Hastalarımıza tedaviden sonra 1 gün evde dinlenmelerini ve çalışmamalarını öneriyoruz. 1 hafta aşırı hareketlerden kaçınılmalıdır. Bu işlemden sonra penis şiş, deforme ve kırmızı olabilir. Bu durum geçicidir. Bu şişlik 3 ila 7 gün içerisinde iner.

İlk bakıştaki korkularınız daha sonra sevince dönüşecektir. Düzensizlikler olursa bunlar dondurulan yağ ile düzeltilebilir. Her ameliyatta olduğu gibi size önlem olarak müdahale sonrası antibiyotik vereceğiz. Buna rağmen aşırı kızarıklık, sıcaklık, ağrı ve şişlik olabilir bu durumda bizi haberdar etmeniz gerekir. Çok nadiren enjeksiyon yerinde sertlikler hissedilebilir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi daha iyi bir sonuç için yağ enjeksiyonunu tekrarlamak gerekir. Bu ağrısızdır ve dondurulmuş yağınız ile yapılır. Bu işlem sabır gerektirdiğinden sabrınız yoksa bu tedaviye hiç başlamayın. Sigara iyileşme sürenizi uzatacaktır. Alkol ilk iki gün tavsiye edilmez. Dar pantolonlar yağı itip deformasyona neden olabilir.
Bu yöntem bir iktidarsızlık tedavisi değildir. Erkeklik gücünüze olumlu veya olumsuz Bir etkisi yoktur. (Alıntıdır)

Piyasada satılan penis büyüttüğü iddia edilen vakum pompaları veya metotlar doğru mudur?
Hayır bu kesinlikle doğru değildir. Medyanın ileri sürdüğü, allayıp pullayıp bir kurtuluş reçetesi gibi göstermesi kandırmacadır. Geçici bir iyileşme olsa da asıl sorunu hâl etmez. Üstelik bu vakumlu pompalar, penis sertleşince içindeki kanı tutarak damarların bozulmasına neden olur ve ileride sertleşme problemleri kaçınılmazdır. Kullanılması zararlı olabilir.

Penisteki eğrilik nedir ve nasıl tedavi edilir.
Penisteki eğriliğe tıpta Peyroni diyoruz. Penisin sertleşen bölümlerini sınırlayan kılıfın üzerindeki kireçlenmiş plaklar nedeniyle oluşan bir hastalıktır. Bu ağrı ve penisin eğriliğine neden olur. genellikle 30-40 yaşındaki erkeklerin yüzde 5 ile 1’ini etkileyen bir durumdur. Genelde 40-60 yas arasında görülüyor. Genetik bazı nedenlerle de olabiliyor. Travma, iltihabi ve seker hastalarında sıkça görülür. Eğilme başladıktan sonra gittikçe artar. Bazı vakalarda bir süre içinde bu eğrilik kendiliğinden gerileyebiliyor, hatta tamamen düzelebiliyor. Sorun ne tarafta ise penis o tarafa doğru eğilir. Eğim belirli bir dereceyi aştığında ise hasta cinsel ilişki olmaz ve çok ağrı meydana gelir.
Tedavi:
1- İlaç tedavisi: Bir süre ilaç tedavisi yapılır ve ilerlemesi önlenir. %10-20 fayda gören vardır. Kalıcı olduktan sonra ameliyat tavsiye edilebilir.
2- Ameliyat: Fazla bir kalıcı şekil bozukluğu varsa ameliyat gerekebilir. Vakaların %60 ında ameliyat gerekebilir. Ameliyat yöntemleri şu şekildedir. Penisin damarlarından alınan yamalar o bölgeye konulmasıdır. Bu metotta boyunda yaklaşık 1 santim kadar bir kısalma olabilir. Ameliyat 1-2 saat sürer. 1 gün hastanede yatması gerekir. Damar sorunu olanlara bu ameliyatla birlikte protez de takılabilir. Maliyeti ise 2 milyar lira civarındadır

Sürtünme yolu ile veya zevk suyundan hamile kalınılır mı?
Zevk suyunda çok az olsa da sperm bulunabilir. Her zaman bulunmaz. Olsa da sayı olarak çok az bulunabilir. Çünkü zevk suyu prostat salgısı ve meni kesesi salgılarıdır. Bu sıvıya sperm karışabilir. sürtünme ile veya vücudun başka bir yerine boşaltılan bu zevk suyu veya meni aslında yumurtayı aşılayacak sayıda sperme sahip değildir. Ama bu ihtimal yok mudur ? Vardır. fakat çok çok düşük bir ihtimaldir. Hani milyarda bir ihtimal. Bunu şunun için söylüyorum, hiç ihtimal yok dense, ileride hamilelik olursa bu nereden geldi dememek için. Bir defa daha hatırlatayım. Böyle bir ihtimal vardır ama milyarda bir ihtimal. Çok çok uzak bir ihtimal.

Testislerim aynı seviyede değil
Testisler zaten aynı hizada olmazlar. Biri birinde 1-2 cm ya yukarıda veya aşağıdadır. İkisi aynı seviyede olsaydı sürtünmeden dolayı spermler ölürdü. Yani normal anatomik yapı böyledir.

Penisten ince akıntı (Mezi gelmesi)
Bu akıntı mezi veya zevk suyu, heyecan suyu dediğimiz akıntıdır. Normal fizyolojik bir akıntı olup bir hastalığı göstermez. Salya gibi beyaz berrak ve incedir. Aynı nezledeki sümük gibidir. Miktarı da azdır. Cinsel birleşmeden önce ve cinsel haz duyulunca gelir. Büyük tuvalet sırasında ve ıkınma sıkınmalar sırasında da gelebilir. Sebebi cinsel birleşme sırasında kayganlaşmayı sağlamaktır. Bu akıntı olmasaydı cinsel birleşme çok zor olur ve insanlara acı verirdi.
Size bir zararı yoktur. Sadece can sıkıcıdır. Belsoğukluğu ile alâkası yoktur.
Miktarı çoğalırsa rengi yeşilimsi sarıya dönerse prostat iltihabından şüphelenilir. Bu durumda bir prostat muayenesi iyi olur.

OP.DR.ALİ HATAY