Cinsellikte güce güç katan gıdalar
Cinsel organlara giden kan miktarını artıran kan dolaşımı hızlandıran besinler hangileri? Afrodizyak etkisi önceden de bilinen çilek, hatta domates zevkin doruklarına çıkmak için öğününüzde eksik etmemeniz gerekiyor.

Çilek: İçerdiği E vitamini sayesinde Afrodizyak etkisi önceden de bilinen çilek, hatta domates zevkin doruklarına çıkmak için öğününüzde eksik etmemeniz gerekiyor.
Çilek: İçerdiği E vitamini sayesinde sperm miktarını ve cinsel organlara giden kan dolaşımını hızlandırarak seks dürtüsünü artırıyor. Afrodizyak etkisi günde 2 kase taze çilek yiyenlerde 1 hafta içinde görülüyor.
Hormon üretimini hızlandırıyor
Avokado: Temel yağ asitleri ve antioksidanlarıyla seks hormonlarının üretimini hızlandırıyor. Haftada 3 kez yiyenlerde bu meyvenin etkisi 2 hafta içinde ortaya çıkıyor. Sperm miktarında önemli oranda artış sağlıyor.

Zencefil: Vücudun ısısını artırarak kadın ve erkekte uyarıcı etki yapıyor. Erkekte uzun süreli ereksiyon sağlıyor. Haftada 4 kez bir tutam zencefil tüketenler etkisini 1 saat içinde görüyor.
Zevk miktarını arttırıyor
Domates: A vitamini deposudur. Bu, seks hormonlarının üretimini hızlandırıyor. Daha fazla spermin alınan zevk miktarını artırdığı gerçeğinden yola çıkarak 2 hafta boyunca günde 1 domates yiyenlerin bu sebzenin cinsel hayatlarına etkisini hemen fark edeceklerini rahatlıkla söyleyebiliriz.
Mutluluk hormonu harekete geçiriyor
Muz, avokado, incir: Tıpkı çikolata yendiğinde olduğu gibi beyindeki mutluluk hormonu serotoninin seviyesini yükseltiyor. Neşelendiriyor.

Havuç: İçerdiği şeker kana çabuk karıştığı için enerji depolanmasını sağlıyor. Bir-iki tane tüketildiğinde yorgunluğu söküp atıyor.

Balık: Her derde deva Omega-3 yağ asidi içeriyor. Haftada en az 2 gün tüketildiğinde stresi yatıştırıyor ve mutluluk veriyor.
İyi bir yatıştırıcı
Makarna, pirinç, patates, ekmek: Sinirleri yatıştırmanın sırrı karbonhidrat açısından zengin yiyeceklerde. Günde birkaç öğün makarna, pirinç veya patates yemek sinirlere iyi geliyor. Ekmek de iyi bir yatıştırıcı.

Kırmızı et: Yorgunlukla mücadele için bol protein almak gerekiyor. Haftada 2 kez tüketilince enerji veriyor. Baklagiller, kuruyemiş: Vücut, güçlü sinir sistemi için magnezyuma ihtiyaç duyuyor. Baklagiller ve fındık, fıstık magnezyum açısından zengin.