Karma cilt için doğal ve bitkisel cilt maskesi tavsiyeleri
Herbalist ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, karma cilt için doğal ve bitkisel cilt maskesi tavsiyesinde bulundu. 3 farklı tavsiye şeklinde göreceksiniz.

Karma Cilt için Doğal ve Bitkisel Cilt Maskesi Tavsiyesi 1
Malzemelerimiz:
1 çay kaşığı kadar bal
1 tatlı kaşığı kadar beyaz kil
yarım limon suyu
3 damla kadar biberiye yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı:
Tüm malzemelerinizi bir kap içerisinde iyice karıştırın ve kıvama ulaştığı zaman önceden temizlediğiniz cildinize sürerek ortalama 20 dakika kadar bekleyin. 20 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile masaj yaparak yıkayın.

Karma Cilt için Doğal ve Bitkisel Cilt Maskesi Tavsiyesi 2
Malzemelerimiz:
1 tatlı kaşığı kadar polen unu
1 tatlı kaşığı kadar pirinç unu
1 çay kaşığı kadar süt
1 çay kaşığı kadar zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı:
Tüm malzemelerinizi bir kap içerisinde iyice karıştırın ve kıvama ulaştığı zaman önceden temizlediğiniz cildinize sürerek ortalama 20 dakika kadar bekleyin. 20 dakika bekledikten sonra cildinizi önce sıcak ve ardından soğuk su kullanarak yıkayın.

Karma Cilt için Doğal ve Bitkisel Cilt Maskesi Tavsiyesi 3
Malzemelerimiz:
Yarım şeftali
1 tatlı kaşığı kadar limon suyu
1 yumurta beyazı

Hazırlanışı ve Uygulanışı:
Bir kap içerisinde yumurta beyazını iyice çırpın ve içerisine püre haline getirdiğiniz şeftaliyi ekledikten sonra limon suyu da ekleyip karıştırmaya devam edin. Elde ettiğiniz karışımı cildinize, dekoltenize uygulayın. Ortalama yarım saat kadar bekleyin ve tercihen zeytinyağlı sabun kullanarak cildinizi temizleyin. Cildinizi temizledikten sonra nemlendirici krem uygulayın.