Yaşlılık lekeleri için Limon, sirke ve soya fasulyesi kürü
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Yaşlılık lekeleri için Limon, sirke ve Soya fasulyesi kürünü tavsiye ediyor.

Limon, Sirke kürü

Bir tatlı kaşığı taze sıkılmış sirke ile bir tatlı kaşığı limon suyunu kahve fincanı içinde karıştırın ve bu karışımı beş dakika bekletin. Daha sonra yaşlılık lekeleri üstüne pamukla etki ettirin. Bu kürü haftada üç kere olmak üzere bir ay boyunca uygulayın.

Yaşlılık lekeleri için Soya fasulyesi kürü

Ağzı kapalı tencerede yaklaşık 2 su bardağı klorsuz suyu kaynatın. Su kaynayınca içine altı yemek kaşığı soya fasulyesi ilave edin. En az yirmi dakika kaynatın.

Kaynatma sırasında su çok azalır ise, bir miktar su ilave edebilirsiniz. Kullanacağınız miktar bir kahve fincanı haşlama suyudur.

20 dakikanın sonunda soya fasulyesinin haşlama suyunun bir miktar kırmızı renge dönüşmesi gerekir. Eğer henüz kırmızı renge dönüşmemişse bilin ki yeterince kaynatılmamış demektir. Hafif kırmızı renge dönüştükten sonra suyunu süzerek ayırın. Ilıdığında yaşlılık lekeleri üstüne pamukla etki ettirin. Haşlama suyu ile ıslatılmış pamuğu, yaşlılık lekelerinin üstüne kurudukça üç-dört kez etki ettirin. Bu kürü haftada üç kere olmak üzere bir ay boyunca uygulamanız yeterli olacaktır.