Selülit için kök zencefil ve tarçın
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, selülite iyi gelen bitki kürlerini ve selüliti tetikleyen durumları açıkladı. Vücutta biriken yağların sonucu olarak meydana gelen selülitlerin oluşumunu engellemek için bayanların gün içerisinde suyu bol bol tüketmeleri gerektiğini vurgulayan İbrahim Saraçoğlu, bayanların erkeklere nazaran daha fazla kullandığı kahvenin fazla tüketilmesi durumunda selüliti tetiklediğini vurguladı.

Ayrıca fazla tüketilen Kabak Çekirdeği ve Ayçekirdeğinin de selüliti tetikleyici etkileri bulunduğunu belirten İbrahim Saraçoğlu selülit için Kök Zencefil Kürü ve Tarçın Kürü nü öneriyor.

Kök Zencefili kaynatarak hazırlayabileceğiniz karışımı haftada 3-4 defa içebilirsiniz. Bu karışım selülitlerinizden kurtulmaya yardımcı olacaktır.Çubuk tarçını su ile kaynatarak haftada 2-3 defa içebilirsiniz.Önemli Not: Bu 2 kürü uygulayacak olanların dikkat edeceği nokta, 2’sininde aynı gün kullanılmaması gerekmektedir. Yani haftanın 4 günü Kök zencefil uyguladı iseniz kalan 3 günde Tarçın kürünü uygulayabilirsiniz.