Selülit giderici çay
Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, selülit problemi olanlar için yepyeni bir çay tarifi açıklıyor. Bu çayı selülitlerden kurtulmak için düzenli olarak tüketmelisiniz. Ortalama 2 haftalık kullanım ile birlikte gözle görülür şekilde azalır.
Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, selülit problemi olanlar için yepyeni bir çay tarifi açıklıyor:

Malzemelerimiz:
Rezene
Anason
Papatya
Sinameki
Funda yaprağı
Biberiye
Kuşburnu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:
Bütün malzemelerden eşit miktarlarda alarak karıştırın ve cam bir kavanoz içerisinde muhafaza edin. Her sabah kahvaltıdan sonra yarım litre kadar kaynar suya 1 tutam atın ve 1 dakika demleyin. Süzerek için.

Bu çayı selülitlerden kurtulmak için düzenli olarak tüketmelisiniz. Ortalama 2 haftalık kullanım ile birlikte gözle görülür şekilde selülit azalması gerçekleşecektir. Ayrıca çayı tükettiğiniz süre içinde bir miktar ananas tüketirseniz selülitlerden daha hızlı kurtulabilirsiniz çünkü ananas yağ yakıcı özellikte bir meyvedir.
Papatya, yumuşatıcı bir özelliği vardır.Rezene, ağrı kesici ve sancıları dindiren özelliktedir.Anason, midede oluşan gazı giderir.Biberiye, Vücutta bulunan yağların yakılmasında etkilidir.Sinameki, bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlarKurburnu, kanın sulanmasında etkilidir.Funda yaprağı, vucüttaki fazla suyun daha rahat atılmasını sağlamaktadır.