Romatoid artrit için lavanta kürü
Romatoid artrit, bağışıklık hücrelerinin eklemlere saldırıya geçmesi ile oluşan bir rahatsızlıktır. Sigara kullananlarda kullanmayanlara göre 4 kat fazla görülme riski bulunmaktadır. Romatoid artrit rahatsızlığının ilaç tedavisi ile kısmen ilerlemesi engellenebilir. Ayrıca ilaç kullanımı sırasında çok dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerekir.

Romatoid artrit sadece eklemleri değil, aynı zamanda kemik iliği, karaciğer, bağ doku, kaslar ve böbrekleri de etkileyebilmektedir. Kronik sistemik romatizmal bir rahatsızlıktır.

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu, romatoid artrit için lavanta kürünü öneriyor.
1 su bardağı kadar su içerisinde 1 tatlı kaşığı kadar lavantayı 10 dakika demleyin ve ılıttıktan sonra süzün. Hergün akşam yemeğinden ortalama 2 saat sonra 1 bardak için.

Kürün uygulama süresi 2 haftadır. 2 hafta sonunda şikayetlerinizde istediğiniz kadar azalma olmaz ise kürü haftada 3-4 defa uygulayın. Zaman içerisinde istediğiniz ölçüde romatoid artrit şikayetlerinden kurtulacaksınız.

Ayrıca romatoid artrit için lavanta kürü uygularken düşük numaralı beyaz undan üretilmiş gıdalardan uzak durmanız gerekmektedir.

Ayrıca lavanta kürüne ek olarak siyah üzüm çekirdeği ezerek tüketmeniz de faydalı olacaktır.