Nefes darlığı için bitkisel kür
Nefes darlığı kişinin nefes alıp vermesinin farkına varmasına denir. Bu rahatsızlık verici durumdur. Normalde kişi istirahat ederken nefes alıp verdiğinin farkında değildir. Bilinçaltında bu işlem gerçekleşir. Sağlıklı kişilerde günlük faaliyetlerde yada egzersizde hızlı nefes alıp vermekte hissettiğimiz durum aslında nefes darlığı denemez. Özellikle kilolu ve yaşlı kişilerde biraz efor sarfettikleri zaman bunu hissedebilir.

Solunum ve dolaşım yolu faaliyetleri kişinin isteklerini karşılayamadıkları konuma geldikleri zaman kişi nefes alıp verdiğin farkına varmaya başlar. Nefes darlığı başlıca akciğer ve solunum yolları ile ilgili hastalıklarda hissedilir. Akciğer ile ilgili bir çok sebepten dolayı nefes darlığı olabilir. Akciğer kanseri,astım,bronşit gibi nedenlerden dolayıda nefes darlanması gerçekleşebilir. Sigara tüketimide yine bu soruna neden olabilecek faktörler arasında sayılabilir.

Ahmet Maranki Nefes Darlığı Bitkisel Kür:

Malzemeler:

*10 tane karabiber
*10 tane karanfil
*6 tane zencefil
*5 tane tarçın
*Birer tutam ısırgan otu ve ayva yaprağı

Hazırlanışı:
Yukarıda sayılan bütün malzemeleri uygun kap içerisine atın.2 litre su ilave edin.15′er dakika aralığında 3′er bardak bu karışımdan için.Her içildiği zaman bir miktar ısıtıp bal ile tatlandırarak için.

NOT: “Bu site Sayın Ahmet Maranki’nin resmi sitesi değildir.Ahmet Maranki’nin Resmi web sitesi www.maranki.com ‘dur. Ahmet Maranki’ye Sorularınızı info@maranki.com ‘dan iletebilirsiniz.”