Kolesterol düşürme önerileri
İleri yaşla birlikte kolesterole dikkat etmek gerekiyor. Mutlaka kolesterol belli bir seviyede tutulması ve kolesterolün çıkmaması için yediğimiz gıdalara çok fazla özen göstermeliyiz. Kolestrolün artmasını sağlayan en önemli neden tükettiğimiz besinlerdir. Sağlıklı beslenirsek kolesterol gibi durumla karşılaşma olasılığını azaltmış oluruz. Bana bir şey olmaz mantığıyla gidersek her önümüze gelen vücudumuz ve sağlığımız açısından risk taşıyan gıdaları tüketirsek Kolesterol çıkar ve düşürmek için çabalarız.

Kolesterolün vücuttan atılmasını safra kesesi sağlar. Kolesterol sorunu yaşamamak için hayatımızda bazı önlemler almak gerekir.Bu önlemler sayesinde kolesterolü belli seviyede kontrol altına almış oluruz.Kolesterol en çok etlerde bulunur dana et, sığır eti, domuz eti, tavuk vb. et çeşitlerinin yanında yumurta sarısında da kolesterol bulunur. Biz Türkler et seven millet olduğumuz için bu gıdalardan uzak durmamız bir hayli zor gibi görünüyor. Burda sağlığımız söz konusu olduğu için kolesterol açısında et tüketimine dikkat edilmeli.

Ahmet Maranki Kolesterol Düşürme
*Zerdeçal ve biberiye karıştırılarak toz haline getirilir.Karışım yemeklere yarım kaşık ilave edilir.
*Yeşil çayın faydaları saymakla bitmez.O faydalarından biride kolesterolün düşmesini sağlıyor.Siyah çay yerine bol bol yeşil çay tüketmeliyiz.
*1 su bardağı kaynar vaziyette olan suyun içine 1 çay kaşığı zencefil atılarak 10 dakika beklenir.Her gün 3 bardak karışım içilir.
*1 bardak kaynamakta olan suya 4-10 gram arası zerdeçal atılır ve 10 dakika kaynatılır.Günde 2-3 bardak içilir.
*Kaynar halde 1 bardak suya 4-10 gr arası sarıkantaron atılarak 10 dakika kaynatılır.Günde 2 bardak karışımndan içilir.

NOT: “Bu site Sayın Ahmet Maranki’nin resmi sitesi değildir. Ahmet Maranki’nin Resmi web sitesi www.maranki.com ‘dur.
Ahmet Maranki’ye Sorularınızı info@maranki.com ‘dan iletebilirsiniz.”