İdrar yolu enfeksiyonları bitkisel çözümler




İdrar yolu enfeksiyonlarına yol açan en önemli faktör dışkıyla bulaşmadır. Bebekler için annelerin titiz ve dikkatli olması gerekir. Dışkıyı temizleme aşamasında önden arkaya doğru temizlemesi gerekir. Dışkı bulaşan bezin kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Dışkıyı cinsel organ bölgesinden uzak tuttuğunuz sürece idrar yolu enfeksiyonlarının büyük ölçüde önüne geçmiş olursunuz. Daha büyük yaştaki çocuklara ise özellikle kız çocukların mutlaka temizliğin doğru öğretilmesi önem arz eder.

İdrar yolu enfeksiyonları çocuk ve erişkin kişilerde oldukça sık rastlanan sorunlar arasındadır. Nitekim solunum yollarından sonra en çok görülen hastalık idrar yolu enfeksiyonudur. Erkek çocuklarına oranla kız çocuklarında oldukça çok görülür. Bunun nedeni olarakta dış ortam idrar kesesindeki mesafenin erkek çocuğuna oranla oldukça kısa olmasından ötürüdür.

Ahmet Maranki idrar yolu enfeksiyonları bitkisel öneriler:

*Kaynar vaziyetteki olan 1 bardak suyun ine 10 gram hatmi çiçeği ilave edilir. 10 dakika kaynatılması beklendikten sonra bal ile tatlandırdıktan sonra günde 2-3 bardak içilir.
*1 bardak kaynar haldeki suya kuru yada taze farketmeksizin 2 gram kiraz sapı atılır. 10 dakika kaynatıldıktan sonra her gün 2-3 bardak içilir.
*Kaynattığımız 1 bardak suyun içine 10 gram cinanperçemi eklenir. 10 dakika kaynaması beklendikten sonra günde 2-3 bardak tüketilir.
*Kaynar haldeki 1 bardak suyun içine 4-10 gram arası andızotu kökü konur. 10 dakika kaynatılmasından itibaren günde 2-3 bardak içilir.

NOT: “Bu site Sayın Ahmet Maranki’nin resmi sitesi değildir. Ahmet Maranki’nin Resmi web sitesi www.maranki.com ‘dur. Ahmet Maranki’ye Sorularınızı info@maranki.com ‘dan iletebilirsiniz.”