İdrar yolları enfeksiyonu belirtileri ve bitkisel tedavisi
İdrar yolları enfeksiyonu genel olarak idrarda yanma ve böbrek ağrısı gibi belirtilerle kendini gösteren ciddi bir rahatsızlıktır. Özellikle kadınlarda boşaltım sistemlerinin genel yapısı nedeni ile sıklıkla görülür. İdrar yolları enfeksiyonunun ilerlemiş haline sistit denir.

Prof. Dr. Ahmet Maranki, idrar yolları enfeksiyonu bitkisel tedavi öneriler aşağıdadır;
İdrar yolları enfeksiyonu tedavisi için, 5 ila 10 gram kadar andız otu kökü alın ve 1 bardak kadar kaynar haldeki su içerisine attıktan sonra 10 dakika kadar bekletin ve günde ortalama 2-3 su bardağı kadar için.

İdrar yolları enfeksiyonu tedavisi için, yarım kilo sarı kantaron alın ve 8 kilo kaynamakta olan su içerisinde 40 dakika boyunca kaynattıktan sonra süzün. Elde ettiğiniz suyu günde 3 defa yemeklerden 1 saat kadar önce 1 bardak olarak için.

İdrar yolları enfeksiyonu tedavisi için, ortalama 10 gram kadar hatmi çiçeğini 1 bardak kadar kaynar su içerisine atın ve 10 dakika kadar beklettikten sonra bal ile tatlandırarak günde 2 veya 3 bardak kadar tüketmeye özen gösterin.

İdrar yolları enfeksiyonu tedavisi için, 10 gram kadar civanperçemi alın ve 1 bardak kadar kaynar haldeki su içerisine attıktan sonra 10 dakika kadar bekletin ve günde ortalama 2-3 su bardağı kadar için.

İdrar yolları enfeksiyonu tedavisi için, 2 gram kadar kuru veya taze kiraz sapı alın ve 1 bardak kadar kaynar haldeki su içerisine attıktan sonra 10 dakika kadar bekletin ve günde ortalama 2-3 su bardağı kadar için.