Dalak hastalıkları için bitkisel öneriler
Dalak, karında sol üst bölgede yer alan mor renkte organdır. Aynı zamanda yumuşak ve esnektir. Kan hücrelerinin depolanması görevini yaptığı gibi yine kan ile ilgili kan hücrelerinin üretiminde ve yok edilmesinde rol oynayan organdır.
Dalağın ameliyatla alındığı gibi söylemler duymuş olabilirsiniz. Dalağın önemli görevleri olmasına rağmen dalağın alınması yaşam açısından herhangi bir riske neden olmaz. Lakin küçük çocuklarda dalak daha önemli işlevler üstlendiğinden dolayı bu tip hastalarda yetişkinlere oranla dalak alınması daha önemli sorunlara yol açabilmektedir.Trafik kazasında dalağın yırtılması da insanın yaşamını tehlikeye sokan durumlardandır. Bu gibi durumlarda dalak alınarak hastanın hayatı kurtarılır.

Sıtma, siroz, tifo gibi bulaşıcı olan hastalıklarda dalak hastalıkları arasında sayılır. Hodgkin lenfoma hastalığında dalak ciddi sorunlar oluşturabilmektedir. Hem büyüdüğü içinde hemde kansızlığa neden olduğundan dolayı bu hastalıkta da dalağın çıkarılması hasta için olumlu davranışlardan biridir.

Ahmet Maranki Dalak rahatsızlıkları Bitkisel tedaviler:

*Yarım çay kaşığı kadar toz zencefili 1 su bardağı kaynar suyun içerisinde 10 dakika civarı kadar bekletin.Günde 3 bardak için.
*Lahananın yaprağını sıkarak elde edilecek olan bu sıvı üzüm hoşafı ile karıştırılarak günde 2-3 bardak tüketebilirsiniz.
*4 gr kuru gülü 1 bardak kaynar suyun içerisine atın. Yine 10 dakika bekledikten sonra soğuk halde iken gün içinde 2-3 bardak kullanın.

NOT: “Bu site Sayın Ahmet Maranki’nin resmi sitesi değildir.Ahmet Maranki’nin Resmi web sitesi www.maranki.com ‘dur. Ahmet Maranki’ye Sorularınızı info@maranki.com ‘dan iletebilirsiniz.”