Baş Ağrısı, migren için bitkisel öneriler
Baş pek çok insanın korktuğu gibi beyinde ki birincil problemlerden dolayı pek ağrımaz. Çünkü beynin kendisinin ağrı duyusu yok. Dolayısıyla beynin içindeki ufak tefek şeyler baş ağrısına yol açmaz. Hatta büyük lezyonlar bile yol açmayabilir beynin ağrı duyusu olmadığı için. Ama beyin zarı son derece ağrı duyusu görülen hassas yapıdadır. Beyin zarındaki damarlar oldukça fazlasıyla hassas durumdadır.Beyin içindeki bazı boşluklar yine ağrıya duyarlı yapıdadır. O nedenli beynin hacmini büyüten şeyler bu zarları iten şeyler yada bu zarların ilthaplanmaları, damarların şişmeleri gibi nedenler baş ağrısına neden olan temel faktörlerdir. Bunun dışında örneğin kafa tasının etrafını saran kasların spazmı veya ense kaslarının spazmı, yine beynimizin dışında sinüs boşluklarında olan ilthaplar, göz problemleri, göz basıncının artması gibi nedenlerde yine baş ağrısının oluşmasın sağlar.

Migren Nedir?

Migren sıklıkla görülen herhangi bir başka neden bağlı olmayan kendi başına baş ağrısıdır. Migrenin ilk başlangıç döneminde yarım ağrı olması nedeniyle akut sinüzitle karışabilmektedir. Migren tanısı doktor, hasta ile konuşarak koyabilir. Migren olan hastalar genellike yüzün bir kısmında örneğin sağ ya da sol herhangi bir kısmında ağrı hisseder. Migren ağrısı genellike 4-72 saat arası sürebiliyor. 4-5 dakikalık bağ ağrısı migren olarak tanımlanmaz. Migren öncesinde bazı görsel şekiller görülebilir.Ayrıca migren hastaları ses ve ışığa aşırı duyarlıdır. Mesela merdiven inerken yada çıkarken migren tetiklebiliyor. Bu yüzden hastalar bağlarını oynatmamaya özen göstermektedir. Bulantı ve kusma görülebilmektedir. Ama yaygın olarak bulantı daha çok görülür.

Ahmet Maranki Migren, Baş Ağrısı Bitkisel Tedavi:
Baş ağrısı ve migrenin ana nedeni kas ve sinir sistemidir.Bu nedenle sinirleri ve kas sistemini gevşetmekle birlikte bu can sıkıcı hastalığa deva olabilir.

Malzemeler:
Hepsinden birer çay kaşığı olmak üzere ıhlamur, zencefil kökü ve kuru papatya.

Hazırlanışı:
Bütün malzemeler göz kararı kaynar suda kaynatın. Daha sonra çay yaparmış gibi demleyin.İsterseniz bal ile tatlandırarak içebilirsiniz.Doğal ve tamamen bitkisel olmasından dolayı sık sık içebilirsiniz kendinizi herhang ibir zamanla ile sınırlandırmamanız iyi olur.Zencefil kökü çayı ile bağ ağrısı ve migreninize çare olabilir.

NOT: “Bu site Sayın Ahmet Maranki’nin resmi sitesi değildir. Ahmet Maranki’nin Resmi web sitesi www.maranki.com ‘dur. Ahmet Maranki’ye Sorularınızı info@maranki.com ‘dan iletebilirsiniz.”