Bağışıklık sisteminin güçlendirmenin yolları
Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve hastalıklardan korunabilmek için yapılacak en iyi iş toksinleri atmaktır. Yani kanı bir nevi temizlemektir. Eğer kan temiz olur ve mikroplarla mücadele eden bağışıklık sisteminiz kuvvetli olursa ne gözünüzde görmemezlik, ne organlarda sorun, ne de tiroid gibi birçok alanda sorun yaşamanız minimuma iner. Bunu sağlayan ana temel ise bağışıklık sisteminin kuvvetli olmasıdır.

Bağışıklık sisteminin zayıf olmasının nedenleri:

Ahmet Maranki bağışıklık sisteminin zayıflamasına etki eden unsurun serbest radikaller olduğunu söylüyor.Serbest radikaller bağışıklık sistemini saldırarak zayıflamasını sağlar.Bu serbest radikallerin etkisini en iyi antioksidan içeren gıdalar nötrolize eder.Serbest radikaller hormonlu gıdalar,sigara,alkol,ilaçlar gibi daha da sayılabilecek ürünler bu kategori içinde yer alır.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek sadece sağlıklı ve doğru beslenerek olmaz düşünce gücüde bağışıklık sisteminde önemli rol oynar.Örneğin stresli yaşam süren birinin bağışıklık sisteminin güçlü olması çok mümkün gözükmezken hayatı daha olumlu, mutlu yaşam süren kişininde ters orantılı olarak bağışıklık sistemi diğer kişiye oranla daha güçlü olur.

Grip için sarımsak tüketin

Toplumumuzda ne yazik ki ilaç bağımlığı bulunuyor. En ufak sorunumuzda derhal ilaçları deniyoruz.Bu da ilerleyen zamanlarda ilaçlara karşı bağışıklık kazandığımız için etkilerinin az olmasını sağlıyor. Onun yerine bol bol sarımsak ve soğan tüketerek gripten korunabilirsiniz. Bunlar kokularından dolayı pek tercih edilen gıdalar değildir. Ama insan vücuduna çok yararlı etkileri olur. Doğal antibiyotik olarak tanımlanır.

NOT: “Bu site Sayın Ahmet Maranki’nin resmi sitesi değildir. Ahmet Maranki’nin Resmi web sitesi www.maranki.com ‘dur.
Ahmet Maranki’ye Sorularınızı info@maranki.com ‘dan iletebilirsiniz.”