Bademcik şişmesi bitkisel tedavi
Bademcik yapısal olarak bazı insanlarda büyük olabilir.Ama daha çok geçirilen sık enfeksiyonlara reaksiyon gösterdikleri için doku yavaş yavaş zaman içinde gelişerek büyür. Bunun yanı sıra bir takım olumsuz tümoral kitlelerde bademciklerin şişmesine neden olabilir. Lenf dokularına tutan bazı hastalıklarda da vücudun diğer lenf dokularında büyüme olacağı gibi bademciklerde de büyük olabilir.

Enfeksiyonlara karşı uzun süre direnci koruyabilir ancak zaman içinde yapısında bozulmalar meydana gelirse çok sık geçirilen enfeksiyonlara bağlı olarak bazen doku değişimlere uğrayabilir. Ayrıca yaş ilerledikçe bademcik dokusunun küçülmesi nedeniyle işlevini az seviyeye indirebilir. Lakin tamamen kaybolması beklenen durum değildir.

Ahmet Maranki Bademcik Bitkisel Öneriler:

*Tendürdiyotu pamuklu çöpe batırıp sonrasında bu pamukla çöple ağız ve boğazın içine kadar olan bölüm bu tendürdiyotlu çöple temizlenir.
*Önce kaynatılıp daha sonra soğutulan 1 su bardağı suyun içine 10 damla tendürdiyot damlatın.Önce bu karışımı ağızda gargara yapıpı mümkünse daha sonra yutulabilir.
*Hem ateş hemde boğaz ağrısı olanlarda biberiye ve badem yağının ısıtıcı etkisi olduğundan dolayı.Bu ikisini karıştırıp boğaza masaj yapılabilir.Hem ateş düşürücüdür.

NOT: “Bu site Sayın Ahmet Maranki’nin resmi sitesi değildir.Ahmet Maranki’nin Resmi web sitesi www.maranki.com ‘dur. Ahmet Maranki’ye Sorularınızı info@maranki.com ‘dan iletebilirsiniz.”