Çarpık dişlere kolay çözüm
Yeni geliştirilen ergonomik şeffaf plaklar, hem estetik kaygıları gideriyor hem de tel kullanılmadan çarpık dişleri tedavi ediyor.İnsanlarda çarpık diş yapısı, büyük bir sorun oluşturuyor. Dişlerdeki bozuk yapı yüzünden, gülerken ağzını kapatanların, dişlerini saklamaya çalışanların sayısı azımsanmayacak sayıda. Yeni geliştirilen ergonomik şeffaf plaklar, hem estetik kaygıları gideriyor hem de tel kullanılmadan çarpık dişleri tedavi ediyor.

Çoğunlukla genetik sebeplerden kaynaklanan ve erken yaşlarda düzeltilen çarpık dişler, uzun tedavi süreci ve diş tellerinden kaynaklı estetik kaygılar bahanesiyle yetişkinleri bu tedaviden uzak tutuyor. Yeni geliştirilen bir teknoloji ile çarpık dişler daha zahmetsiz bir şekilde tedavi edilebiliyor.

Diş Hekimi İlker Arslan konuyla ilgili şu bilgileri veriyor:

“İnvisaling dediğimiz sistem geliştirildi. Tamamen şeffaf plaklarla ağzınızda herhangi bir tel braket veya ekstra birşey olmadan, normal dişlerinizin üzerine konulan plaklar konuluyor. En büyük avatanjı estetik olmaları. Dişinizin üstünde hiçbirşey yok. bunlar sizin kontrolünüzde dişine takılıp çıkartılan plaklar”

İnvisaling tedavisinde hasta, tedavinin her aşamısını bilgisayarda 3 boyutlu modellerle görebiliyor. Hastadan alınan ölçüler Amerika’daki merkeze gönderiliryor ve bilgisayar ortamında dişlerin dizilimi sağlanıyor.